Resultatlista Filbytertempot 1998

 

Klass H75 tempo distans 30 km

Antal anm : 3 Antal Start : 3 Antal i Mål :3 Antal Brutit : Antal Ej Start : Antal Diskad: 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

2

Ville Björnmo

CK Hymer

12:01:00

52:48,0

2

3

Harry Johansson

Kinds CK

12:02:00

1:02:21:5

1

Sonne Övall

Borås CK

12:00:00

Diskad

Klass H70 tempo distans 30 km

Antal anm : 5 Antal Start : 4 Antal i Mål : Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

4

Ulf Olsson

ECI Champion

12:03:00

48:43,5

2

7

Curt Sandbladh

Motala AIF CK

12:06:00

50:06,3

3

5

Olle Brandt

CK Hymer

12:04:00

51:21,1

4

6

Erik Hjalmarsson

SMACK

12:05:00

53:40,3

8

Ove Sjöstedt

Landskrona CK

12:07:00

ej start

Klass D50 tempo distans 30 km

Antal anm : 1 Antal Start : 1 Antal i Mål : 1 Antal Brutit : Antal Ej Start :

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

9

Susanne Ribbing

Fredrikshofs IF

12:08:00

59:51,0

Klass D40 tempo distans 30 km

Antal anm : 3 Antal Start : 3 Antal i Mål : 3 Antal Brutit : Antal Ej Start :

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

11

Lena Näslund

Fredrikshofs IF

12:10:00

50:25,3

2

12

Ingrid Flood

CK Wänershof

12:11:00

57:24,9

3

10

Annika Zeipel

CK Ceres

12:09:00

58:49,8

Klass D30 tempo distans 30 km

Antal anm : 1 Antal Start : 1 Antal i Mål : 1 Antal Brutit : Antal Ej Start :

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

13

Åsa Wretland

CK Hymer

12:12:00

52:31,5

Klass H65 tempo distans 30 km

Antal anm : 6 Antal Start : 5 Antal i Mål : 5 Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

16

Lars Elfström

CK Ceres

12:15:00

43:34,3

2

17

Rune Staaf

CK Revanche

12:16:00

46:04,3

3

19

Lennart Billström

Fredrikshofs IF

12:18:00

50:56,5

4

18

Börje Jansson

Borlänge Cykelklubb

12:17:00

1:02:09:7

5

14

Harry Olsson

Enköping CK

12:13:00

1:09:05:1

15

Karl-Erik Minell

Borås Cykelamatörer

12:14:00

ej start

Klass H60 tempo distans 30 km

Antal anm : 11 Antal Start : 11 Antal i Mål : 11 Antal Brutit : Antal Ej Start :

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

22

Per Bergman

Tibro CK

12:21:00

42:26,7

2

23

Sune Stuweback

Landskrona CK

12:22:00

43:54,1

3

26

Lars Simes

CK Natèn

12:25:00

44:19,3

4

24

Jörgen Sköld

SMACK

12:23:00

44:45,9

5

25

Börje Blomqvist

Sandvikens CK

12:24:00

45:19,3

6

30

Lars Bergsten

ECI- Champion

12:29:00

45:34,4

7

21

Kurt Pettersson

Enköpings CK

12:20:00

45:39,4

8

27

Bent Rehder

CK Hymer

12:26:00

46:02,6

9

20

Bengt Franzen

CK Hymer

12:19:00

47:51,4

10

29

Jan Olof Wilhelmsson

CK Hymer

12:28:00

48:15,0

11

28

Jan Karlsson

Västerviks CK

12:27:00

1:02:07:8

Klass H55 tempo distans 30 km

Antal anm : 11 Antal Start : 10 Antal i Mål : Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

38

Bo Johansson

Laxå CK

12:37:00

42:15,7

2

32

Kaj Brink

SMACK

12:31:00

43:34,4

3

39

Kjell Andersson

Borås CA

12:38:00

43:53,9

4

34

Trond Olsson

Fredrikshofs IF

12:33:00

44:31,0

5

33

Hans Swartlinger

ECI- Champion

12:32:00

45:30,0

6

41

Lennart Alm

Laxå CK

12:40:00

45:47,6

7

40

Roger Sundberg

Alingsås CK

12:39:00

46:47,6

8

36

Key Hederström

Alingsås CK

12:35:00

46:59,0

9

35

Kennet Börjesson

CK Hymer

12:34:00

48:13,0

10

31

Bertil Svensson

Fredrikshofs IF

12:30:00

54:16,0

37

Ole Röhling

CK Revanche

12:36:00

ej start

Klass H50 tempo distans 30 km

Antal anm : 13 Antal Start : 11 Antal i Mål : 10 Antal Brutit : 1 Antal Ej Start : 2

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

53

Eje Helgesson

CK Revanche

12:52:00

40:55,3

2

46

Nils Erik Strömberg

Udevalla cykelamatörer

12:45:00

41:19,6

3

47

Lars Nordin

Enköping CK

12:46:00

43:21,3

4

51

Christer Mattison

Järfälla CK

12:50:00

44:14,0

5

49

Curt Jansson

Sandvikens CK

12:48:00

44:23,7

6

43

Carl- Edvard Gavenius

Fredrikshofs IF

12:42:00

44:43,5

7

50

Kent Elvin

Fredrikshofs IF

12:49:00

46:28,2

8

48

Jonny Enocsson

CK Revanche

12:47:00

49:32,8

9

52

Torsten Andersson

Örebrocyklisterna

12:51:00

52:36,6

10

54

Thorsten Flood

CK Wänershof

12:53:00

53:00,5

44

Bernt Svensson

Enköping CK

12:43:00

Bröt

42

Tomas Seger

CK Revanche

12:41:00

ej start

45

Henry Erlandsson

CK Ceres

12:44:00

ej start

Klass H40 tempo distans 30 km

Antal anm : 8 Antal Start : 7 Antal i Mål : Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

59

Ulf Spång

Mjölby CK

12:58:00

40:13,1

2

55

Bernt Malmberg

CK Revanche

12:54:00

41:04,2

3

56

Roger Sandsioe

Mjölby CK

12:55:00

41:44,0

4

57

Finn Graversen

Fredrikshofs IF

12:56:00

43:37,5

5

61

Gunnar Ahlgren

Fredrikshofs IF

13:00:00

45:01,1

6

62

Göran Bjerneus

Laxå CK

13:01:00

46:11,8

7

60

Tommy Zeipel

CK Ceres

12:59:00

48:23,2

58

Göran Pettersson

CK Ceres

12:57:00

ej start

Klass H30 tempo distans 30 km

Antal anm : 12 Antal Start : 11 Antal i Mål : Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

1

66

Mikael Rehder

CK Hymer

13:05:00

39:53,6

2

67

Pierre Bergsten

ECI-Champion

13:06:00

40:32,7

3

65

Thomas Meijer

Fredrikshofs IF

13:04:00

40:52,3

4

72

Göran Stark

ECI-Champion

13:11:00

40:56,8

5

64

Krister Ask

CK Revanche

13:03:00

41:09,9

6

69

Mikael Bergqvist

Fredrikshofs IF

13:08:00

41:32,1

7

71

Erik Kjellander

Fredrikshofs IF

13:10:00

41:44,2

8

63

Björn Kvarnskog

ECI-Champion

13:02:00

41:51,3

9

70

Jocke Borin

ECI-Champion

13:09:00

43:31,4

10

77

Stig Larsson

Järfälla CK

45:40,0

11

73

Anders Redèn

Fredrikshofs IF

13:12:00

46:09,3

68

Håkan Hjärner

SMACK

13:07:00

ej start

Klass H sport tempo distans 30 km

Antal anm : 3 Antal Start : 2 Antal i Mål : 2 Antal Brutit : Antal Ej Start : 1

Placering

Start.nr

Namn

Klubb

Starttid

Sluttid

76

Curt Fransson

CK Hymer

47:23,3

74

Niklas Zeipel

CK Ceres

13:13:00

48:23,7

75

Göran Rosen

CK Hymer

13:14:00

ej start